Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Grāmatas "Daugavas paklājs" atklāšana
Pēdējās izmaiņas veiktas:
12.05.2014

          2014. gada 27. februārī plkst. 16.00 LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkas Āzijas lasītavā notika grāmatas “Daugavas paklājs” atklāšana.

       “Daugavas paklājs” ir 16. gadsimta Livonijas dzejnieka humānista Augustīna Eicēdija latīniski sacerētā poēma - pārkaldināta latviešu valodā, tā paver iespēju plašai lasītāju auditorijai palūkoties uz Livoniju un tās metropoli Rīgu caur kristietības un pagāniskās pasaules pretišķību prizmu. Sengrieķu mitoloģijā pazīstamās ūdeņu nimfas najādas nākušas talkā dzejniekam, paklājā secīgi ieaužot vēsturē zināmos baznīcas līderus un slavinot viņu veikumu Livonijas iedzīvotāju labā, „lai ļaudīm nepazustu atmiņas par aizgājušiem laikiem un lai viņiem būtu zināms, kā pašos sākumos iekārtota šī kristīgās pasaules robeža, kādi vīri valdījuši šai zemē Daugavas krastos un kādas pārmaiņas tā piedzīvojusi”.

       Grāmatas sastādītāja ir Klasiskās filoloģijas katedras docente Brigita Cīrule, tulkošanā un komentāru veidošanā līdzdarbojās Klasiskās filoloģijas maģistra studente Diāna Fogele un Baltu filoloģijas maģistra students Roberts Šestaks. Fotogalerijā bildes no grāmatas atklāšanas banketa, kurā viesus priecēja Klasiskās filoloģijas bakalaura studenšu latīņu valodā izpildītās tautasdziesmas un lasījumi no bilingvālā izdevuma.